Kategorie:

Tanie podróżowanie – Gruzja

Avatar
Opublikowane przez Admin

Gruzja – niedrogie wakacje

W dobie tanich linii lotniczych moda na budżetowe podróże staje się coraz powszechniejsze. Im więcej pieniędzy zaoszczędzi się podczas wyjazdu, tym więcej podróży można planować na przyszłość. Jednym z ciekawszych krajów, które warto odwiedzić, i które mają wiele do zaoferowania za bardzo niską cenę jest Gruzja. To bardzo piękny i ciekawy kraj pełen niespodzianek i przyjaznych ludzi. Coraz więcej turystów poznaje się na urokach tego miejsca i planuje kolejne wycieczki do Gruzji (czajkatravel.pl) , czy to nad morze, czy to w góry.

Nadmorski kurort

Wielbiciele leżenia na plaży z pewnością zadowoleni będą z spędzenia kilku dni w słynnej miejscowości Batumi. Położona jest nad morzem, niedaleko granicy z Turcją. Woda jest tam bardzo ciepła, natomiast plaże nie mają piasku, są raczej kamieniste. Warto zwrócić uwagę na piękną promenadę, która ciągnie się wzdłuż linii brzegowej przez kilkanaście kilometrów, a w planach jest pociągnięcie jej aż do granicy z tureckimi sąsiadami. To świetnie miejsce na jogging, jazdę na rolkach czy na rowerze (rowery można tam wypożyczać w specjalnych miejskich wypożyczalniach).

Górska wspinaczka

Dla innych wakacje w Gruzji są najlepsze w górach. To gratka dla miłośników zapierających dech pejzażach, malowniczych widoków i długich wędrówek. Miłośnicy jazdy konnej mogą skorzystać z oferty firm organizujących kilkunastodniowe rajdy po górskich drogach i bezdrożach.

Gruzja wakacje tanie i wyjątkowe

Gruzja jest wyjątkowa nie tylko ze względu na piękno, ale także oferuje turystom pyszne jedzenie. Ceny tutaj zbliżone są do tych w Polsce, lub są nawet niższe. Transport jest również niedrogi, jeśli poruszamy się lokalnymi busikami albo korzystamy z gościnności Gruzinów, którzy często biorą autostopowiczów.