Kategorie:

Ta najważniejsza suknia

Sprawy organizacyjne związane z ceremonią ślubną i weselem wymagają dość dużego zaangażowania. Niemal każdemu chodzi o to, aby ten dzień był szczególnie wyjątkowy i piękny, zarówno dla pary młodej, jak i również dla ich bliskich i gości.

Szczególnie wcześnie przygotowania zazwyczaj rozpoczynają się u kobiet. Panie za wszelką cenę chcą wyglądać w tym dniu olśniewająco. Stąd też kobiety już na długo przed ślubem przechodzą na dietę, czy zapuszczają włosy. Oczywiście starannie dbają też o cerę, aby w tym dniu wyglądać naprawdę pięknie i olśniewająco

Dla kobiety z całą pewnością najważniejszym wyborem jeśli chodzi o sprawy organizacyjne i związane z przygotowaniami do ślubu jest wybór sukni ślubnej. Trudno się dziwić, ponieważ większość spojrzeń jest kierowana właśnie na pannę młodą, jej wygląd i strój bardzo często jest oceniany.

Obecnie na rynku, jeśli chodzi o suknie ślubne (Kraków)  to wybór jest naprawdę ogromny. Jednak mimo to wiele kobiet decyduje się na szycie na zamówienie, ponieważ ma swój wymarzony model, albo po prostu ma trudności z dopasowaniem sukni do swojej sylwetki.

Podczas wyboru sukni bardzo ważne jest kierowanie się właśnie typem sylwetki, gdyż powinno to być ściśle dopasowane. Są modele, które na danych sylwetkach będą się prezentowały bardzo korzystnie, a są też takie, gdzie uwydatnią one wszystkie niedoskonałości i mankamenty.

Warto zatem ocenić jaki ma się tym sylwetki i podczas przymiarek wybierać konkretnie te modele, które to będą dla nas odpowiednie. Generalnie wyróżnia się kilka typów damskiej sylwetki, najbardziej popularne z nich to na pewno klepsydra, która to charakteryzuje się obfitym biustem i wyraźnie zarysowanymi biodrami. Kolejny typ to tak zwane jabłko. Równie popularne typu damskiej sylwetki to również gruszka i kolumna. Każda z nich charakteryzuje się odkładaniem tkanki tłuszczowej w nieco innym miejscu.