Kategorie:

Szkolenia dla fryzjerów i kosmetyczek

Avatar
Opublikowane przez Admin

Osoba pragnie się szkolić najczęściej z dwóch powodów, pierwszym jest przezawodowienie, ze względu na brak zapotrzebowania danego zawodu na rynku, a drugim doskonalenie swoich umiejętności, śledzenie trendów. Szkolenia dla fryzjerów oraz szkolenia dla kosmetyczek są dedykowane również dla osób, które nie pracowały w zawodzie, bądź miały długą przerwę w pracy.
Szkolenia fryzjerskie są zatem skierowane dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Ich zakres obejmuje m.in. techniki cięć, upięć włosów, koloryzacji, balejażu, pasemek. Szkolenia fryzjerskie przygotują do zawodu, a dla bardziej doświadczonych pozwolą opakować nowe techniki w zawodzie. Szkolenia dla kosmetyczek mają pomóc w zaznajomieniu się z urządzeniami i produktami wykorzystywanymi przy zabiegach z medycyny estetycznej oraz SPA&Welness. Szkolenia w kosmetologii są najczęściej w zakresie mezoterapii igłowej, fuzyjnej, mikronakłuwania, laserowanego usuwania owłosienia, peelingów, mikrodermabrazji, czy kawitacji ultradźwiękowej. Na rynku istnieje dużo firm specjalizujących się w tym zakresie. Oferują one szkolenia dla fryzjerów i szkolenia dla kosmetyczek indywidualne, bądź w pakiecie, które mają na celu przygotowanie ich do samodzielnej pracy w wybranym zagadnieniu.
Rozwój oferty szkoleń jest związany z trudną sytuacją na rynku pracy oraz z silną na nim konkurencją, która zmusza do ciągłego rozwoju i proponowania klientom coraz to nowych rozwiązań. Należy pamiętać, iż zawiedziony klient nie tylko może ponownie nie wrócić do gabinetu, ale też odradzić to innym.