sadzonki róż ze Szkółki róż Hyżowie
Kategorie:

Róże ogrodowe lubimy wszyscy

Róża, nazywana też królową wśród kwiatów, uchodzi za jedną z najpiękniejszych roślin i często jest największą ozdobą i dumą ogrodu. Ta roślina występuje w nieskończenie dużej ilości odmian barwnych, można spotkać róże czerwone, różowe, białe, żółte, herbaciane i pomarańczowe w każdym możliwym odcieniu. Kwiaty mają też przeróżne kształty, różnią się wyglądem i ilością płatków oraz zapachem.

Chyba najpopularniejszą odmianą jest rosa rugosa, czyli inaczej róża pomarszczona lub róża japońska, którą można też spotkać rosnącą dziko w Polsce i innych krajach Europy. Charakteryzuje się łatwością w uprawie i odpornością na warunki atmosferyczne, zasolenie gleby, suszę u szkodniki. Mocno się rozrasta, dzięki czemu idealnie nadaje się na żywopłot. Jej kwiaty, w zależności od odmiany mogą mieć różne kolory i kształty, ale zawsze mają piękny, intensywny zapach. Owoce są jadalne, pełne witaminy C i nadające się na przetwory. W związku z tym ten gatunek idealnie nadaje się nadaje dla początkujących ogrodników.

Sadzonki róż warto kupować ze sprawdzonych źródeł, dzięki temu mamy gwarancję, że dostaniemy dokładnie tę odmianę, na której nam zależy, a roślina będzie zdrowa, wolna od szkodników i szybko się przyjmie. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Szkółka Róż Hyżowie oferująca wysokogatunkowe sadzonki róż – http://hyzowie.com/ – od czołowych producentów europejskich.

Róże z rosen tantau są zawsze starannie wyhodowane i zdrowe. W ich katalogach można znaleźć przeróżne, często bardzo oryginalne odmiany, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.