restauracja włoska
Kategorie:

Restauracja włoska Da Pietro

Restauracje serwujące włoskie jedzenie już od bardzo wielu lat cieszą się w Polsce popularnością. Smak prawdziwego spaghetti, pizza wypiekana na najlepszym cieście, czy wyśmienite grzanki z pomidorami nęcą nas swoim smakiem i zapachem już od dłuższego czasu. Dla takich właśnie uczt 25 lat temu powstała na Rynku w Krakowie restauracja włoska Da Pietro.
Przygotowywane w tym miejscu flagowe smaki słonecznej Italii cieszą zarówno przyjezdnych, jak i tubylców. Kucharz wkłada swe serce w każdą nawet najmniejszą przystawkę (a jest ich w ofercie bardzo wiele, m.in. krewetki duszone na maśle czy bruschetty). Świetna oprawa kelnerska dopełnia całości kunsztu i galanterii, której doznamy podczas wizyty w tej przepięknie urządzonej restauracji.

Da Pietro stanowi odpowiednie miejsce zarówno na uroczysty obiad, randkową kolację, ale również na szybki biznesowy lunch i trochę dłużej trwające szkolenie. Restauratorzy przygotowani są na każdą ewentualność, dlatego klimat tego miejsca jest tak wyjątkowy.

W przypadku mniejszego głodu, również znajdziemy tutaj coś dla siebie. Panna cotta, tiramisu, oraz inne słodkości kuszą nas swoim wyglądem i świeżością. Szybkie spotkanie w kobiecym gronie dobrze ukoronować właśnie takim deserem, który przygotowany jest z dbałością o najmniejszy szczegół.

Większość gości restauracji Da Pietro czeka również na menu sezonowe. Jego indywidualizm zaspokaja nawet najbardziej wysublimowane podniebienia. Letnia pora wypełniona jest pachnącymi lasem kurkami, borowikami. Na największe upały przygotowywany jest chłodnik, który może stać się świetnym wstępem do risotto.

Restauracja Da Pietro to najlepszy przykład włoskiego klimatu w Polsce.  Włoski akcent jest tutaj odczuwalny na każdym kroku.

Zobacz więcej: restauracja włoska Kraków | Da Pietro