Kategorie:

Program do gabinetu lekarskiego – funkcjonalność, wykorzystanie, zalety

Avatar
Opublikowane przez Admin

Prowadzenie gabinetu lekarskiego wiąże się z obowiązkiem wykonywania wielu czynności zarówno praktycznych, jak i formalnych. Działania związane z rejestracją, zapisywaniem pacjentów, kontrolowaniem ich kartotek oraz organizacja dnia pracy, może przynieść wiele zamieszania i niedogodności. Pomocnym narzędziem, które pozwoli uporządkować wszystkie dokumenty i zapanować nad zaplanowanymi zadaniami jest program do rejestracji pacjentów. Dobrze rozbudowany system, znaczenie zmniejszy zakres obowiązków, jak również da możliwość kontroli wielu działań zgromadzonych w jednym miejscu.
Program do gabinetu lekarskiego posiada szereg możliwości, jak również jest rozbudowany o dodatkowe, ukierunkowane na tą branżę funkcje. Korzystanie z oprogramowania umożliwia:
– rejestrację pacjentów,
– wystawianie e- zwolnień,
– wystawianie recept w systemie elektronicznym,
– rozliczenia NFZ,
– raportowanie,
– tworzenie kartotek i teczek pacjenta,
– zapisywanie wizyt on-line,
– pobrania i wydrukowania gotowych formularzy,
– konstruowanie spersonalizowanego kalendarza,
– wystawianie faktur,
– wgląd w ubezpieczenia,
– wiele innych.
Oprogramowanie do gabinetu lekarskiego, jest niezwykle pomocnym narzędziem zarówno dla samych lekarzy, jak i osób rejestrujących. Użytkowanie tego rodzaju systemu daje wiele korzyści, którymi są przede wszystkim:
– wiele udogodnień,
– gromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu,
– przechowywanie danych bez konieczności utraty miejsca i powierzchni użytkowej,
– możliwość rejestracji poza murami gabinetu lekarskiego,
– stały wgląd w historię leczenia pacjenta,
– większa przejrzystość zapisanych wizyt oraz utworzonych dokumentów,
– szybki dostęp do baz danych i klasyfikacji medycznych,
– zgodność z obowiązującym prawem,
– szybkie, proste i intuicyjne wystawianie odpowiednich dokumentów i zaświadczeń,
– oszczędność czasu i wysiłku,
– gwarancja bezpieczeństwa przechowywania danych,
– fachowa pomoc techniczna, itp.
Program można personalizować i dostosowywać do własnych potrzeb i oczekiwań. Ponadto jest on zintegrowany z innymi zewnętrznymi systemami związanymi nie tylko z branżą medyczną.
Narzędzie jest proste w obsłudze, komfortowe i intuicyjne. Korzystanie z niego pozwoli zaczadzić czas. Do jego użytkowania potrzebna jest tylko podstawowa wiedza na temat użytkowania komputera. Narzędzie to dedykowane jest wszelkim placówkom medycznym, zarówno gabinetom prywatnym, jak i ogólnym i specjalistycznym przechodniom.
Darmowa, próbna wersja programu umożliwia dokładne jego poznanie, możliwość przetestowania funkcji i sprawności systemu. Oprogramowanie kompatybilne jest z wieloma urządzeniami multimedialnymi, a jego konfigurację można przeprowadzić zarówno na urządzeniach stacjonarnych – komputer, laptop, jak i narzędziach przenośnych – telefon, tablet. System daje możliwość korzystania z oprogramowania na wielu urządzeniach w jednym czasie.
Program korzystnie wpływa również na samych pacjentów, którzy mogą również ominąć wiele uciążliwych formalności związanych z papirologią i samym proces rejestracji.