żaluzje drewniane Krakżal Kraków
Kategorie:

Okna w naszym domu

Okna w domu czy mieszkaniu są podstawowym elementem. Niektórzy z nas będą preferowali żaluzje – mogą to być żaluzje drewniane bądź żaluzje aluminiowe – i kwiaty na parapecie, a inni zdecydują się na podejście minimalistyczne. Od czego zacząć planowanie i ozdabianie okien?

To, jak będą wyglądać Twoje okna będzie w dużej mierze zależało od stylu mieszkania. Jeżeli jesteś fanem vintage, bardzo dobrze mogą sprawdzać się ramki na zdjęcia w starym stylu ustawione na parapecie. Odpowiednio dobrana firana również może zdziałać cuda. Jeśli natomiast jesteś fanem stylu nowoczesnego, możesz całkowicie zrezygnować z ustawiania ozdób na oknie. Jeżeli jednak parapety są trochę zbyt puste, możesz postawić na rośliny w modnych, geometrycznych doniczkach. Sprawdzą się kaktusy lub storczyki.

Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji o tym, czy odpowiednie będą dla nas rolety, żaluzje czy może firany. Wiele będzie tutaj zależało od pomieszczenia i naszych preferencji. Jeżeli na przykład nasza sypialnia jest od rana bardzo nasłoneczniona, w naszym oknie sprawdzą się raczej żaluzje bądź rolety, które zminimalizują ilość światła, które będzie nam przeszkadzało w śnie.

Z kolei w salonie bardzo dobrze mogą sprawdzić się żaluzje drewniane lub firany, które mogą być stylem i kolorem dopasowane do reszty wnętrza i mogą okazać bardzo ciekawym dodatkiem. Jeżeli nie jesteś fanem prac domowych, zrezygnuj jednak z firan – to oczywiste, że muszą być co jakiś czas prane i zmieniane, co może okazać się dość czasochłonnym zadaniem. W takim wypadku postaw na żaluzje i nie będzie trzeba martwić się o ich pranie.

Sprawdź: Krakżal – Żaluzje Kraków