Kategorie:

Jak otworzyć własny salon fryzjerski?

Otwarcie własnego salonu fryzjerskiego to jeden z popularniejszych pomysłów na niewielką działalność gospodarczą. Jednakże, jak w przypadku każdego biznesu, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek większej akcji należy prawidłowo zaplanować wszelkie działania.

ZAKRES USŁUG I GRUPA DOCELOWA
Na początku warto zdecydować się, jaki zakres usług będzie oferowany. Aby nie zawężać grona potencjalnych klientów, warto zdecydować się na salon damsko-męski. W przypadku, gdy chcemy przyciągnąć nowocześniejszych klientów, warto postawić na oryginalną nazwę salonu – na przykład „salon stylizacji fryzur”.

DOBRZE WYSZKOLENI PRACOWNICY
Drugim ważnym aspektem jest profesjonalny personel. Wiele firm oferuje różnego rodzaju szkolenia fryzjerskie. Tego typu szkolenia pozwolą na śledzenie najnowszych trendów w fryzjerstwie i udoskonalenie technik. Poza tym, warto prenumerować wszelkie magazyny fryzjerskie i prosić firmy produkujące sprzęt oraz kosmetyki o próbki nowych produktów.

PROFESJONALNY SPRZĘT
Aby móc otworzyć własny salon fryzjerski, potrzebny jest dogodny lokal. Musi on być wystarczająco duży, by zaspokoić oczekiwany popyt oraz by zmieścić całe wyposażenie salonu fryzjerskiego. Potrzebne są co najmniej dwa stanowiska strzyżenia włosów i jedno mycia głowy. Również trzeba pamiętać o toalecie i ewentualnym małym aneksem kuchennym. Wygodna kanapa lub fotele ze stolikiem i stosem gazet lub książek do czytania z pewnością umilą klientom czas oczekiwania na usługę.