kebab kraków
Kategorie:

Gdzie zjeść dobrego kebaba w Krakowie?

Spokojnie można wyróżnić przynajmniej kilka takich dań, za którymi przepadają dosłownie wszyscy Polacy. Nie są to wyłącznie potrawy z typowej kuchni polskiej. Choć mało kto odmówiłby obiadku składającego się z soczystego kotleta schabowego, ziemniaczków i mizerii, Polacy za niemalże tak samo smaczne uważają danie kebab. Ta turecka potrawa przyjęła się u nas na dobre. A gdzie warto wybrać się na nią w Krakowie? Po czym poznać, że wybrany lokal gastronomiczny rzeczywiście serwuje wyśmienite dania, wyglądające i smakujące tak jak potrawy w Turcji?

Większość Polaków, zwłaszcza tych młodych, ma swoje ulubione punkty z kebabami. Czasem warto więc po prostu ich o nie spytać. Jeżeli ktoś udaje się do Krakowa po raz pierwszy w życiu, a wie, że będzie chciał zjeść w tym mieście dobrego kebaba, powinien jeszcze przed wyjazdem poszukać tureckich restauracji przez Internet. Aktualnie z pomocą sieci można dowiedzieć się dosłownie wszystkiego. Na niektórych portalach powstają nawet specjalne rankingi różnych punktów gastronomicznych. Wyraźnie pokazują one, gdzie występuje naprawdę dobry kebab w Krakowie. Warto zatem do nich zajrzeć i zapisać sobie adres polecanego lokalu.

REKLAMA: 24h – „U Szwagra” – polecamy!

Czasem trzeba też zaryzykować. Ludzie mają tendencję do oceniania lokali gastronomicznych po ich wyglądzie, a niestety ta powierzchnia część może mylić. Większość punktów serwujących dania z kuchni tureckiej nie wygląda zbyt atrakcyjnie na pierwszy rzut oka. Przypominają starodawne budki, a mimo tego potrafią serwować fantastyczne jedzenie. Warto zatem dać czasem szansę gorzej prezentującej się restauracji. Nie należy oceniać książki po okładce.