lawenda
Kategorie:

Czysty i pachnący lawenda dom

W dzisiejszych czasach dużym problemem jest zanieczyszczenie powietrza. Smog pojawia się w miastach często i w niebezpiecznie wysokim stężeniu. Poza jego negatywnym wpływem na nasze zdrowie, powoduje także przykre doznania zmysłowe. Zapach spalin samochodowych i dymów z kominów domów i fabryk nie należy do najprzyjemniejszych.

Ze względu na to, że nie każdy ma czas i możliwość wyjechać na łono natury, często jedynym miejscem, w którym można odetchnąć od nieprzyjemnych zapachów zanieczyszczonego powietrza jest wnętrze naszych mieszkań. Spośród wielu dostępnych preparatów odświeżających powietrze w domach czy po prostu nadających mu lubiany przez domowników zapach, najbardziej ekologiczne są środki naturalne. Przykładem są suszone rośliny. Jedne gatunki roślin charakteryzują się wyrazistym zapachem, pasującym do określonego pomieszczenia lub konkretnej pory dnia i roku, inne z kolei są na tyle delikatne, że stanowią uniwersalny dodatek do wnętrz.

Spośród tych drugich na uwagę zasługuje lawenda. Roślina ta ma przyjemny, świeży zapach, który, poza tym, że działa relaksująco na nas, to odstrasza mole odzieżowe. Z tego powodu warto umieszczać ją w szafach z ubraniami. Do tego celu można wykorzystać woreczki na lawendę, które wyglądają estetycznie, a dodatkowo, dzięki perforowanemu materiałowi, bez problemu przepuszczają zapach na zewnątrz. Lawenda w woreczkach jest łatwiejsza do przechowywania: nie brudzi mieszkania, a jej aromat wydobywa się z woreczka stopniowo i przez długi czas.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl