aparat USG
Kategorie:

Czym jest aparat USG i gdzie mogę go zakupić?

Aparat Usg, ultrasonograf, czyli badanie i obrazowanie tkanek za pomocą ultradźwięków. Plusem tej metody jest to, że jest nieinwazyjną i atraumatyczną metodą badania tkanek naszego ciała. Jest bardzo ale to bardzo dokładna i potrafi wykryć w narządach bardzo małe zmiany.

Początki ultrasonografu są to lata około 1950 roku, gdzie można było już badać guzki sutków, kamienie w pęcherzykach żółciowych oraz nerkach. Ultrasonografy opanowały medycynę i możemy je znaleźć w takich specjalizacjach jak: anestezjologia, angiologia, kardiologia, ginekologia, gastroenterologia, neurologia, okulistyka, urologia, pulmonologia, neonatologia, otolaryngologia. Aparaty ultrasonograficzne dzielimy na dwie klasy i są to: średnie oraz wysokie.

Korzyści ze stosowania ultrasonografów to na pewno cena bo koszt waha się od 100-150 złotych co przy aktualnych zarobkach i cenach innych badań nie jest zbyt wysokim kosztem.

Producenci:

Jako najbardziej znanego producenta można wymienić firmę Acuson, która specjalizuję się w produkcji wysokiej jakości ultrasonografów. Firma Acuson połączyła się z marką Siemens i kupując sprzęt tej marki można znaleźć dwie firmy w nazwie. Cena takie sprzętu jest bardzo wysoka i waha się w granicach 100 tysięcy złotych. Zaznaczyć trzeba, że podana cena jest za aparaty średniej klasy, a jeśli chcemy założyć na przykład przychodnię, która oferuję badanie USG na najwyższym poziomie to musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 150-200 tysięcy złotych, ale trzeba pamiętać, że często cena idzie w parzę z jakością.

Zobacz więcej: Trimed.pl | Aparat USG Acuson