kocyk z minky
Kategorie:

Co potrzebne jest dziecku?

Avatar
Opublikowane przez Admin

Powrót do domu ze szpitala z nowo narodzonym dzieckiem to piękna chwila nie tylko dla rodziców, ale także dla całej rodziny. Warto jednak nie dopuścić do tego, żeby przez dom przewijała się masa gości. To stanowi zagrożenie chorobą zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Jeżeli wszyscy, którzy zechcą zobaczyć dziecko, sami tego nie rozumieją, to należy im to delikatnie, ale stanowczo uświadomić.

Pojawienie się noworodka w domu to ogromna zmiana w życiu. Rodzice muszą koncentrować się na pielęgnowaniu dziecka. Byłoby dobrze, bez względu na porę roku, pamiętać o wietrzeniu domu, przenosząc dziecko do innego pomieszczenia, gdy jest wietrzony jego pokój. W wyposażeniu dla malucha, o czym także trzeba pamiętać, powinny znaleźć się kocyk z MINKY, komplet pościeli, ochraniacz na łóżeczko, poduszka do wózka oraz wszystkie niezbędne akcesoria służące do pielęgnacji malucha.

Bardzo ważne jest poza tym karmienie (najlepiej piersią). Zwykle odbywa się ono co trzy godziny, jednak gdy noworodek nie wytrzymuje tyle czasu, należy karmić go na życzenie, nie pozwalając jednocześnie na zasypianie przy piersi, bo wtedy można karmić bezustannie przez całą dobę.

Dziecko powinno spać w łóżeczku, ponieważ od razu trzeba je przyzwyczajać do miejsca, które z taką troską i zaangażowaniem zostało dla niego przygotowane. Dobrze byłoby jednocześnie pamiętać o tym, że kocyk z MINKY, ochraniacz na łóżeczko, komplet pościeli Minky powinny być regularnie prane, a poduszka do wózka Minky raz na jakiś czas zmieniona.