Kategorie:

Studia za granicą – Australia

Z cyklu „studia za granicą” dziś przyjrzymy się studiowaniu w odległej Australii.

Studenci wielu uczelni w Polsce planują wyjechać na kilka semestrów za granicę, aby zdobyć doświadczenie, zobaczyć czego mogą się spodziewać w innych krajach, bądź traktują to po prostu jako przygodę i odskocznię od codzienności.
Jeśli jesteś osobą chcącą zacząć studia licencjackie, bądź magisterskie na Uniwersytecie w Australii, to trafiłeś w dobre miejsce, ponieważ dzisiejszy artykuł poświęcę właśnie temu tematowi.
Studia w Australii podobne są do tych polskich. Dzielą się na studia licencjackie, zwane Bachelor i na studia magisterskie, po których dostaje się tak zwane Master Degree. Studia trwają podobnie jak w Polsce, zależnie od kierunku od 3 do 4 lat, czyli od 6 do 8 semestrów.

Osoby z innego kraju niż Australia, muszą spełnić szereg wymogów, zanim zostaną przyjęte na uczelnię. Najważniejszym wymogiem jest znajomość języka angielskiego, jest to sprawdzane za pomocą międzynarodowego egzaminu IELTS, którego wynik na większości uczelni musi być co najmniej 6.0, a na niektórych prestiżowych kierunkach, takich jak medycyna czy studia inżynierskie 7.0.
Oczywiście należy także dopełnić formalności. Osoby chcące studiować muszą złożyć dokument stwierdzający ukończenie szkoły średniej, u nas takim dokumentem jest matura. Wszystkie składane dokumenty muszą być złożone w języku angielskim.

Wiza do Australii – jak zdobyć?
Wbrew pozorom, wcale nie jest trudno zdobyć dokument o nazwie wiza studencka do Australii chętnie wydaje te dokumenty Polakom, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w ambasadzie, zapłacić opłatę w wysokości 535 dolarów australijskich, a także posiadać ważny paszport na czas pobytu za granicą.

Jaki jest koszt studiowania?
Studia na uniwersytecie australijskim są płatne. Koszt trzyletnich studiów licencjackich to około czterdziestu tysięcy dolarów australijskich. Studenci z Polski w niektórych przypadkach mogą liczyć na stypendium, jednak najłatwiej zdobyć stypendium będzie doktorantom prowadzącym badania.

Open Conexus