biała pościel dla niemowlaka
Kategorie:

Jak zadbać o sen malucha?

Avatar
Opublikowane przez Admin

Czym młodsze dziecko tym więcej czasu poświęca na sen. W zasadzie po dziewięciu miesiącach spędzonych w brzuchu mamy maluch śpi nieustannie i budzi się jedynie wtedy, gdy chce mu się jeść.

Aby dziecko przystosowało się do nowych warunków panujących na zewnętrznym świecie (w porównaniu do wewnętrznego świata w brzuchu mamy) musimy zapewnić mu odpowiednie warunki do spania. Po pierwsze należy kupić łóżeczko, ewentualnie kokon dla niemowlaka, który umieścimy we własnym łóżku. W końcu o swojego malucha trzeba dbać.

W takim otulaczu spanie może się okazać o wiele bardziej przyjemne, gdyż dziecko czuje się cały czas bezpiecznie. Sprawia to zamknięta przestrzeń i to, że po prostu otulacz jest cieplutki. Kokon śmiało się sprawdzi również na wyjazdach, gdy dziecko zacznie być marudne i senne. Wystarczy włożyć go w otulacz, który znajomo ogranicza przestrzeń i ma zapach dziecka, a maluch od razu uśnie. Sam kokon składa się z wyższych brzegów, posiada płaskie dno i zazwyczaj jest wykonany z antyalergicznych materiałów. Producenci zwracają uwagę, by ich produkty nie uczulały maluchów, więc można nie bać się położyć swojego malca w taki otulacz. Ponadto gdy dziecko będzie w środku kokonu istnieje mała szansa na to, że sturla się na podłogę.

Warto zadbać również o wygodną i miękką pościel. Biała pościel dla niemowląt różni się od typowej pościeli dla dorosłych, ponieważ jest wykonana ze szczególną troską o zdrowe dzieci. Jest ona dość estetyczna, pasuje do każdego wystroju pokoju, i łatwa w utrzymaniu czystości. Do jej wykonania stosuje się jedynie materiały z atestem, by wyeliminować wszelkie ryzyko niebezpieczeństwa.

Zobacz więcej: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/posciel-dziecieca/komplety