trenujemy na silowni
Kategorie:

Chcemy być zdrowi i dobrze wyglądać

Avatar
Opublikowane przez Alfred Pasiak

Doczekaliśmy się w Polsce czasów, w których coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na spożywane produkty i dba o swoją kondycję fizyczną. Wybór zdrowej żywności jest ogromny, a możliwych do podjęcia aktywności fizycznych również mamy cały szereg. Możemy wybrać między innymi jogging, zajęcia w klubie fitness, zajęcia na siłowni, jogę, regularne spacery z psem bądź zajęcia na basenie.

Skupmy się może na siłowni, a konkretniej na treningu personalnym, bo trener osobisty to coraz częstszy wybór, szczególnie wśród młodych osób. Specjalista indywidualnie podchodzi do każdego swojego klienta i dobiera zestaw ćwiczeń w zależności od predyspozycji, stanu zdrowia i aktualnej kondycji fizycznej.

Dodajmy, że trening personalny powinien odbywać się regularnie, dla uzyskania jak najlepszego efektu w krótkim czasie. Zbyt szybkie całkowite zaprzestanie ćwiczeń może skutkować efektem jojo. Tego rodzaju trening odbywa się zawsze pod czujnym okiem trenera, dzięki temu każda osoba może czuć się bezpiecznie.

Jeśli chodzi o koszt treningu osobistego, to cena mieści się w przedziale od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych miesięcznie. Ostateczna cena uzależniona jest od częstotliwości spotkań, ich długości i wybranego specjalisty. Koszt pojedynczych, godzinnych zajęć to mniej więcej 100 – 120 złotych.
Sprawdź ofertę treningu personalnego w Krakowie tutaj: https://fitnow.pl/

Na pierwszym spotkaniu trener personalny przeprowadza krótki wywiad ze swoim klientem, aby określić szczegółowy plan ćwiczeń, a jeszcze wcześniej to co chyba najistotniejsze, czyli cel, jaki pragnie on osiągnąć.

Oczywiście wraz z ćwiczeniami w parze powinna iść odpowiednia dieta. Z kolei intensywność wykonywanych ćwiczeń należy dozować stopniowo i ostrożnie, by nie doprowadzić do kontuzji i zwichnięcia stawów.