Kategorie:

Włoska restauracja DaPietro w Krakowie

Avatar
Opublikowane przez Admin

Każdy musi czasami nieco odpocząć od codzienności i wybrać się w jakieś urocze miejsce. W ten sposób ładuje się przecież swoje akumulatory i nabywa się chęci do życia. Nasz nastrój szybuje w górę, a my mamy więcej siły i energii by stawiać czoła zwykłym problemom. Świetnym pomysłem jest na przykład wyjście raz na jakiś czas do dobrej restauracji. Oczywiście, jeżeli uczynimy to w dobrym towarzystwie, to takie wyjście będzie jeszcze lepsze. Najlepiej jest chyba zabrać ze sobą swoją ukochaną. Wtedy, nie dość że zjemy coś bardzo dobrego, zrelaksujemy się w przyjemnym otoczeniu, to jeszcze jednocześnie dbamy o swój związek.

Dobrym pomysłem jeżeli chodzi i wybór restauracji na pewno jest kuchnia włoska. Ten typ kuchni jest przez Polaków bardzo lubiany i sytuowany chyba zaraz po kuchni polskiej. Włoskie dania są bardzo smaczne, pożywne, a do tego stosunkowo proste. Najbardziej znanym z nich jest chyba pizza, bardzo popularna potrawa na całym świecie. Oprócz tego oczywiście spaghetti, z sosem bolognese lub jakimkolwiek innym. Znana jest również chociażby lazania. Wszystko to smakuje wyśmienicie w komplecie z bardzo dobrym i wysokiej klasy włoskim, czerwonym winem, które dodatkowo nada wyjątkowości tej chwili.

Jeżeli naszym miejscem zamieszkania albo częstego przebywania jest Kraków lub jego okolice, to mamy niebywałe szczęście. Na krakowskim rynku znajduje się bowiem świetna włoska restauracja DaPietro. Działa ona już od ponad dwudziestu lat, jednak od niedawna ma nową lokalizację, a mianowicie usytuowana jest w urokliwej piwniczce. Obsługa restauracji jest bardzo miła i pomocna, a menu naprawdę ciekawe i bogate, zawierające wszystkie klasyczne dania kuchni włoskiej oraz także te bardziej wyszukane. Z racji położenia dostęp do restauracji także jest bardzo dobry, bo przecież znajduje się ona w samym centrum.