wybieramy najkorzystniejsze kredyty
Kategorie:

Kredyty a doradca finansowy

Avatar
Opublikowane przez Alfred Pasiak

Sporo osób ma duże kłopoty z wyborem najbardziej korzystnego kredytu. Bez względu na to czy chodzi o kredyty hipoteczne czy gotówkowe problem jest ten sam – który wyjdzie najtaniej. Wydawać by się mogło, że wybór musi być oczywisty, ale rzeczywistość brutalnie to weryfikuje. Kredyty wiążą się z wieloma dodatkowymi kosztami i wszystko to sprawia, że przeciętny człowiek, któremu pierwszy raz przychodzi zmierzyć się z kredytem ma zagwozdkę. Na szczęście możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy, którą świadczy doradca finansowy.

Działanie doradcy finansowego jest jedno, a mianowicie ma on w przystępny sposób przekazać nam informacje o kredytach jakie prezentują różne banki i udzielić nam praktycznych porad w tym temacie, dzięki którym wybierzemy najtańszy kredyt. Zwłaszcza, że gdy w głębimy się w temat kredytów ma się wrażenie, że to temat morze i z pewnością rada osoby doświadczonej jest bezcenna. Poza tym, tak dla przykładu, kredyt gotówkowy na kwotę 50tys. zł może być najkorzystniejszy w banku A, a kredyt gotówkowy na kwotę 200tys. zł taniej wyjdzie już w banku B.

Możemy też oczywiście zachodzić do wielu doradców zatrudnionych przez banki i wysłuchać ich ofert kredytowych, aby na koniec samemu zdecydować, która oferta w naszym odczuciu jest najlepsza. Wymaga to jednak dużo wysiłku, czasu, naszych nóg lub naszego paliwa. Dużo prościej jest od razu pójść do niezależnego doradcy finansowego. Niezależny doradca działa też tylko i wyłącznie na korzyść klienta podczas gdy doradca zatrudniony przez dany bank stara się działać jednak na jego korzyść. Ba, przedstawia on ofertę tylko swojego banku ponieważ zależy mu tylko na sprzedaży swojego produktu.

Usługi doradcy finansowego z reguły są nieodpłatne, bowiem mają oni procent od banku, w którym zostanie zaciągnięty kredyt. Przykładem firm, w których znajdziemy takich doradców są chociażby renomowane firmy Expander czy Open Finance. W Polsce korzystanie z takich usług wciąż nie jest zbyt popularne. Wielu nie wie jeszcze jak w prosty sposób może uzyskać pomoc przy zaciąganiu kredytu i dokonać najlepszego wyboru, a zarazem zaoszczędzić czas i pieniądze.

Sięgaj po kredyty z doradcą Open Finance obsługującym Białystok – Moniką Rytel-Morko. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.monikarytel.pl/