eklery z malinami
Kategorie:

Desery na letnie upały

Gdy przychodzi lato, wiele osób rezygnuje z tradycyjnych dań. Jest za gorąco, aby jeść obiady, czy to w postaci zup, makaronów, czy mięsa z ryżem. Ale jeśli chodzi o deser, tu raczej niewiele osób rezygnuje. No chyba, że jest to kubek gorącej czekolady.

Ale tego, raczej nikt przygotować nie chce. Gdy przychodzą upały, sięga się raczej po desery, które potrzebują leżakowania w lodówce lub w zamrażarce. Oczywiście pierwszym, co może przyjść do głowy, są lody. I tu od razu warto powiedzieć, że lody nie muszą być kupne. Przecież każdy z lodów powstaje ze składników, które tak na prawdę dostępne są na rynku. Można więc samodzielnie wykonać je w domu. Wykorzystanie naturalnych składników jest przy tym gwarancją niezapomnianego, niezwykłego smaku.

A gdzie znaleźć przepis na ten cudowny deser? Bez problemu można znaleźć go w internecie. Jest wiele stron, na których umieszczane są najlepsze, sprawdzone przepisy na ciasta. Polecam bloga PrzepisyNaCiasta.pl. I nie tylko na ciasta. Również i lody można tam znaleźć. A ci, którzy za lodami nie przepadają, mogą skorzystać z jednego z przepisów, które proponują ciasto z serka homogenizowanego, czy ciasto z galaretką. Jak się bowiem okazuje, jest wiele ciast, które przygotowuje się w ogóle bez pieczenia. Jest to tak zwana metoda na zimno.

Wszystkie produkty są tutaj w stanie surowym, czy też ewentualnie jakiś jeden składnik jest zapiekany czy gotowany, aby nie tworzyć ryzyka rozwoju bakterii. I bez wątpienia z takiego deseru nikt nie chce rezygnować, tym bardziej, że jest idealny na upał.